Безпружинні матраци
Наскільки хороші безпружинні матраци і чому їх обирають
Вирішивши придбати новий матрац, кожен для себе хоче вибрати найкращий. Приходячи в магазин або розглядаючи покупку в інтернеті все зводиться до необхідності вивчення досить великого асортименту. Представлено досить багато моделей у кожного виробника. І кожен має у своїй лінійці ортопедичний безпружинний матрац. Щоб розібратися, наскільки він хороший і які його переваги, слід вивчити його відмінності від пружинного.
Які бувають наповнювачі для безпружинних матраців
Насамперед варто згадати про те, що ж робить матрац ортопедичним. Відповідь досить проста - багатошарова структура. Це стосується як варіантів з пружинним блоком, так і без нього. При чому шарів може бути досить багато, і виконані вони з різних матеріалів. Помилковою думкою є те, що ортопедичний матрац передбачає тільки односпальне виконання. Поширюються умови абсолютно на всі розміри і в т.ч. на матрац 160х200 безпружинний або Кінг Сайз розміру.
Як пружинний, так і безпружинний матрац передбачає наявність певного каркаса або твердого шару. Саме від нього залежить жорсткість. Цей критерій досить індивідуальний і кожен підбирає ступінь м'якості під себе. Якщо є проблеми з хребтом, занадто м'який не рекомендується. І забігаючи наперед, слід відразу ж попередити про те, що безпружинний набагато жорсткіший. Але знову-таки, у всіх різне розуміння зручності.
Поступово піднімаючись від жорсткого шару до поверхні матраца шари чергуються зі зменшенням їхньої товщини. Що стосується матеріалів, дорогі моделі використовують натуральні матеріали, а бюджетні дешевші синтетичні. Сьогодні найчастіше використовують такі:
- Латекс - матеріал для м'якого шару матраца, який розміщують біля поверхні. Він належить до натуральних матеріалів, оскільки виготовляють його із соку каучукового дерева. Він визначає м'якість і пружність матраца. Не має запаху і добре пропускає повітря.
- Кокосове волокно - становить основний жорсткий шар безпружинного матраца. Також є натуральним і екологічно чистим. Найчастіше також використовується для дитячих матраців від 0 до 3 років.
- Повсть - використовують як твердий або проміжний шар. Досить часто нею відокремлюють кокосову койру від м'якого шару.
- Піна - синтетичний матеріал, який дає змогу замінити латекс. На відміну від нього має набагато меншу вартість. Досить близька за характеристиками до латексу. Є різні модифікації з ефектом пам'яті і різним ступенем жорсткості та пружності.
- Бавовна - шар, яким обшивають поверхню матраца або його чохол. Забезпечує необхідний повітрообмін і мікроклімат.
Вартість залежатиме від використання натуральних матеріалів або синтетичних. Також на ціну впливає кількість різних шарів. Оскільки найбюджетніші безпружинні матраци можуть складатися всього з одного шару пінополіуретану.
Де купити безпружинні матраци Київ та Україна
Безпружинні варіанти однаково добре купують, як і пружинні. Тому їхній асортимент також добре представлений на вітринах меблевих магазинів. До переваг можна віднести:
1) безшумна конструкція;
2) великий термін служби виробу;
3) гіпоалергенні та антибактеріальні матеріали;
4) достатня вентиляція;
5) відсутність ефекту гамака і розгойдування.
Із загальних рекомендацій, перед тим як купити безпружинний матрац, краще його випробувати. Це дасть змогу особисто зрозуміти необхідну в індивідуальному випадку жорсткість. Якщо немає особливих переваг, можна підібрати усереднену за своїми параметрами модель. Такі універсальні варіанти можна купити відразу на сайті продавця.